Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě – záchrana venkovské památky

Cílem projektu je záchrana kostela Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě, který je významnou neorománsko-secesní kulturní památkou a je jednou z největších a nejhodnotnější venkovských staveb tohoto typu. Hlavní podstatou problému je havarijní stav této památky. Kostel je zásadně staticky narušen.

Zobrazit víc
Obnova kostela sv. Jakuba (2019 - 2022)

Cílem projektu je obnova exteriéru trojlodí a presbytáře kostela sv. Jakub, obnova interiéru kostela, zpřístupnění „Charvátovské kruchty“, umístění expozice, obnova okenních výplní, restaurátorské práce, digitalizace, instalace zabezpečení, statické zajištění severní a jižní věže kostela, obnova zahrady a zřízení zahradního lapidária.

Zobrazit víc
Obnova oken a schodiště v klášteře sv. Voršily

Cílem projektu bylo obnovit části kláštera voršilek v Kutné Hoře v tomto rozsahu: obnova částí oken kláštera, revitalizace prostor hlavního schodiště včetně historických oken a freskových maleb.

Zobrazit víc
Obnova kostela sv. Jakuba (2015 - 2016)

Cílem projektu byla obnova věžního zdiva, kamenných prvků říms, okenních kružeb a západního portálu. Dále repasování dřevěných výplní otvorů (okenní žaluzie, okna a dveře). Součástí obnovy byl také hodinový stroj a ciferníky věžních hodin.