Jáhenské svěcení Michala Šramka

Vážení přátelé, milí farníci,
srdečně vás zveme na slavnostní mši svatou dne 1. 7. 2023 ve 14 hodin, při které bude Michal Šramko vysvěcen na jáhna.

Milí přátelé.

Rád bych vás pozval na své jáhenské svěcení. O tuto radost se s Vámi chci podělit při slavení mše svaté 1. července 2023 ve 14:00 hodin v kostele sv. Jakuba v Kutné Hoře (ul. Jakubská 1). Hlavním celebrantem této slavnosti bude pomocný biskup královéhradecký Mons. Josef Kajnek, rodák z Kutné Hory.             

Jako s každou slavností i s tímto dnem je spojeno mnoho organizačních věcí. Proto si dovoluji vám nabídnout několik užitečných informací. Vzhledem k tomu, že se slavnost bude konat v době a čase příznivém
pro turistický ruch, který je v Kutné Hoře velmi čilý, prosím Vás, kdo se chcete svěcení účastnit, aby jste pamatovali na dostatečný časový předstih a počítali s tím, že parkování ve městě je poměrně omezené. V Bezprostřední blízkosti kostela a budovy arciděkanství není možné parkovat. Pár tipů na parkování v docházkové vzdálenosti najdete níže..

Kněze a jáhny prosím, aby si s sebou vzali albu a bílou štolu a ministranty o vlastní ministrantské oblečení. Kněží a jáhni se budou převlékat na arciděkanství, odkud bude ve 13:55 vycházet liturgický průvod do kostela. Ministranti se budou převlékat v sakristii kostela.

Po skončení mše svaté Vás zvu na raut, který bude probíhat na prostranství mezi kostelem a arciděkanstvím. Během celého odpoledne se budu snažit být s vámi, abychom tento den strávili společně.

Pokud máte k naplánované slavnosti jakýkoli dotaz, jsem vám k dispozici na telefonu +420 732 132 658.

Těším se na Vás Michal Šramko

 

Možnosti parkování:

Parkoviště u kláštera sv. Voršily zde

Parkoviště u plaveckého bazénu zde

Parkoviště u kostela Matky Boží na Náměti zde

Parkoviště Na valech zde

Parkování v ulicích nad chrámem sv. Barbory (ulice Purkyňova, Havlenova a Dukelská)

 

Možnosti WC: 

U kláštera sv. Voršily - parkoviště

Havlíčkovo náměstí (Pacákovy sady - park pod schody u Vlašského dvora) zde

 

Ti co přijedou z větší dálky a hledají možnost ubytování, mohou využít ubytovací kapacity ve městě zde.

 

 

 

 

 

Scroll to top