Výběrové řízení na místo ředitele gymnázia

Biskupství královéhradecké vyhlásilo výběrové řízení na místo ředitele Církevního gymnázia v Kutné Hoře. Předpokládaný nástup od 1. července 2021.

ŘEDITEL CÍRKEVNÍHO GYMNÁZIA V KUTNÉ HOŘE

se sídlem Jiřího z Poděbrad 288, 284 01 Kutná Hora

Požadavky:

• vzdělání a pedagogická praxe podle zák. č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů
  • znalost problematiky řízení školství a školských předpisů
  • dobré komunikační a organizační schopnosti
  • aktivní znalost prostředí katolické církve
  • praxe v řízení kolektivu
  • znalost AJ nebo jiného světového jazyka výhodou

K přihlášce přiložte:

• ověřené kopie dokladů o dosaženém vzdělání
  • podrobný životopis s přehledem dosavadní praxe
  • výpis z evidence rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců)
  • lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti k výkonu dané funkce (ne starší 2 měsíců)
  • návrh koncepce dalšího rozvoje školy (1–2 strany A4)

Přihlášky zasílejte v obálce označené KONKURZ do 30. března 2021 na adresu:

Mgr. Stanislava Kučerová, Biskupství královéhradecké, Velké nám. 35, 500 01 Hradec Králové

Uchazeči, kteří vyhoví požadavkům, budou pozváni na osobní pohovor, který se uskuteční nejpozději 23. dubna, předpokládané vyhlášení výsledků proběhne 28. dubna 2021.

Stanovisko biskupského vikáře pro školství k výběrovému řízení na ředitele/ředitelku Církevního gymnázia v Kutné Hoře

Abych zamezil různým spekulacím a dezinterpretacím, sděluji, že výběrové řízení na ředitele/ředitelku Církevního gymnázia v Kutné Hoře míří na dlouhodobou perspektivu rozvoje gymnázia. Biskupství je vděčné současné ředitelce za vedení a rozvoj školy v čase jejího funkčního období a děkuje za spolupráci všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům a pracovnicím. Současné kroky vedou k výběru budoucího ředitele/ředitelky, s ní(m)ž bude spojen další rozvoj školy.

ThLic. Prokop Brož, Th.D.

Převzato z www.bihk.cz