Modlitba za republiku

Naše republika bude slavit výročí svého vzniku. Před dvěma lety jsme tento den slavily velkolepě oslavami. Dnes je situace zcela jiná. Země i celý svět je zkroušen pandemií. Povinnost křesťanů je modlit se a věřit, že Pán nás neopustil, ale je stále s námi.

Proto ve výroční den naší republiky bude probíhat modlitební stráž z našich domovů – řetězec modliteb za naši republiku. Začínat bude 27. 10. v 18:00 a končit bude 28. 10. v 18:00 kdy vyvrcholí mší svatou za naši vlast, která bude sloužena on-line z chrámu sv. Barbory.

Zapisujte se klidně i do časů, které jsou již obsazené: budeme o sobě navzájem vědět a toto vědomí nás může posilovat ve vytrvalosti. Modlit se samozřejmě můžete, i když se nezapíšete.

Velmi vám pro tuto příležitost doporučujeme text Velekněžské modlitby našeho Pána zde a Litanie k svatým ochráncům naší vlasti zde.

 

 

Scroll to top