Duchovní posila nemocným

230211-075608-zdpo-pmlurdos-dsc2523_1

Kněz a další dobrovolníci z farnosti pravidelně docházejí do místní nemocnice (zejména na oddělení LDN), aby podali nemocným svaté přijímání a popovídali si s nimi. Navštěvují také dlouhodobě nemocné a staré lidi, kteří zůstávají doma nebo v domově důchodců. Pokud víte o někom, kdo je nemocný a přál by si návštěvu duchovního, dejte nám prosím vědět. Zvláštní posilu pak mohou nemocní nebo staří lidé načerpat ve svátosti nemocných. Ta působí zejména jako duchovní povzbuzení a uzdravení duše, Bůh však skrze tuto svátost uzdravuje i tělo, pokud to prospěje spáse duše. Svátost (neboli pomazání) nemocných lze udělit v kostele při mši i mimo mši svatou, doma, v nemocnici (LDN či paliativní oddělení), v domově důchodců, kdekoliv, kde se nemocný nachází a kde k němu může kněz přijít. Pokud chcete přijmout svátost nemocných, s důvěrou se na naše kněze. Můžete také tuto svátost nabídnout svým blízkým a zavolat k nim kněze.