Štědrý dar pro betlémské děti

O letošních Vánocích proběhla v naší farnosti sbírka, jejíž výtěžek poputuje na provoz Azylového domu pro těhotné ženy a matky s dětmi v tísni v Hamrech u Hlinska. Sbírka probíhala o půlnočních mších v Kutné Hoře, Gruntě a Třeboníně a při silvestrovské mši svaté. Možnost přispět byla také v chrámu sv. Barbory nebo v průběhu celých svátků do pokladničky - andělíčka u jesliček v kostele sv. Jakuba.

Celkem se vybralo 100 654,- Kč.

Dům je zřizován nadačním fondem Betlém nenarozeným prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Dlaň životu. Nabízí pomoc těhotným ženám, které se ocitly bez podpory partnera, rodiny, bez materiálního i informačního zázemí, a často proto přemýšlejí o ukončení života svého dítěte. Během pobytu v azylovém domě je jim nabídnuto kromě střechy nad hlavou také poradenství, doprovázení, aktivity, které pomáhají k rozvoji jejich osobnosti a ke zlepšení vztahu s dítětem, k tomu, aby se dokázaly začlenit do běžného života.

Více informací najdete na www.dlanzivotu.cz nebo www.nfbetlem.cz.

Scroll to top