100 hodin pro republiku

Při příležitosti 100 let od založení Československé republiky se bude v kostele sv. Jakuba konat cyklus adorací za naši zem s názvem 100 hodin pro republiku.
Sto let naší samostatnosti a výročí oficiálního zakotvení demokracie do našeho politického systému je výzvou nejen k oslavám a k zamyšlení nad naší historií a politikou. Je to také velká příležitost k duchovnímu usebrání, výzva k modlitbě za naši zemi, za naše spoluobčany, politické představitele i další autority a za dobrou správu věcí veřejných, která se týká nás všech - a také těch, kteří přijdou po nás. A to je úkol především pro nás, kteří se hlásíme ke Kristu a měli bychom usilovat o šíření jeho Království mezi lidmi.
Proto pastorační rada naší farnosti rozhodla, že k oslavám výročí v našem městě přispějeme právě zejména modlitbou. A to v symbolickém rozsahu 100 hodin. Od svátku sv. Václava až do Dne vzniku samostatné ČSR bude ve farním kostele pětkrát po dvacet hodin (vždy od pátečního večera do sobotního odpoledne) vystavena Nejsvětější svátost. Kdokoli bude moci přijít, zapálit svíčku a před Bohem se zde modlit, přemýšlet, děkovat a prosit.
Kdo se může zavázat k hodinové službě eucharistické stráže, najde tabulku s rozpisem zde - je možné se do ní přímo zapsat. Její aktuální verze je také k dispozici každou neděli ve vytištěné podobě na stolcích v našich kostelích a lze se do ní zapsat na místě.