Kurz Alfa

Kurz Alfa je cyklus diskusních večerů věnovaných zkoumání existence duchovního světa a smyslu života. Pokouší se odpovědět klíčové otázky z hlediska křesťanské víry.

V Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora se kurz Alfa koná každý čtvrtek od 4. října do 13. prosince 2018 vždy od 19 hodin.

Zván je každý, kdo přemýšlí o duchovním rozměru svého bytí a vnímá, že život člověka není náhoda ani samozřejmost. Přijít mohou křesťané, kteří chtějí přemýšlet o své víře, ale i lidé, kteří se za křesťany nepovažují a jen hledají odpovědi na existenciální otázky.

Účast na kurzu je zdarma, v případě zájmu si však zarezervujte místo na výše uvedeném kontaktu. Přihlášení není závazné pro celou dobu kurzu, můžete přijít na prvních několik setkání a teprve pak se rozhodnout, zda chcete kurz absolvovat až do konce.

Témata jednotlivých večerů:
Jde v životě o víc?
Kdo je Ježíš Kristus?
Proč Ježíš zemřel?
Proč a jak se modlit?
Proč a jak číst Bibli?
Jak nás Bůh vede?
Jak odolat zlému?
Uzdravuje Bůh i dnes?
A co církev?
Proč a jak mluvit s druhými o víře?
Kdo je Duch svatý?

a další…

Více naleznete zde nebo na www.kurzyalfa.cz