Kutnohorské léto

O letošních prázdninách se koná již desátý ročník Kutnohorského léta, celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek a jiných vystoupení v Kutné Hoře a okolí. Také kutnohorská farnost se pravidelně zapojuje do tohoto festivalu, a to nabídkou středečních nočních prohlídek chrámu sv. Barbory a čtvrtečních večerních prohlídek kostela sv. Jakuba. Letošní novinkou jsou navíc dvě Noční prohlídky kostela v Gruntě s podtitulem Noční koncert a prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě při svíčkách.

Zajímavé povídání průvodců o historii i duchovním poslání chrámů doprovází varhanní hudba i výklad o varhanách. Průvodce zavede účastníky také na místa, kam se obvykle návštěvník ani běžný farník nedostane, k vidění jsou i „poklady“ jinak ukryté. Netradiční prohlídky jsou velmi oblíbené, jejich návštěvnost rok od roku narůstá.

Vstupenky je možné si koupit v e-shopu na webu Kutnohorského léta (www.kutnohorskeleto.cz), v kutnohorských v infocentrech (u chrámu sv. Barbory, na Palackého náměstí a v Sedlci) nebo přímo na místě před začátkem prohlídky (pokud je ještě volné místo). Na všech výše uvedených místech lze také získat informace o dalších produkcích Kutnohorského léta.

Noční prohlídky chrámu sv. Barbory probíhají každou středu od 4. července do 29. srpna, začínají ve 20:00 a trvají zhruba dvě hodiny. Základní vstupné je 190 Kč, snížené (pro studenty od 15 do 26 let) 120 Kč; děti do 15 let v doprovodu alespoň jedné platící osoby mají vstup zdarma.

Večerní prohlídky kostela sv. Jakuba se konají každý čtvrtek od 5. července do 30. srpna 2018, začínají v 19:00 a trvají zhruba hodinu a půl. Základní vstupné je 130 Kč, snížené (pro studenty od 15 do 26 let) 90 Kč; děti do 15 let v doprovodu alespoň jedné platící osoby mají vstup zdarma.

Noční prohlídka kostela v Gruntě se bude konat pouze v pátek 20. července v 20:00 a v sobotu 25. srpna v 19:00, trvat bude asi hodinu a půl. Dobrovolný příspěvek návštěvníků bude využit ve prospěch kostela.