Noc kostelů

Letos už poosmé se naše chrámy a kostely na jednu noc promění v „přístavy“ poutníků a návštěvníků. V pátek 25. května bude možné projít otevřenými dveřmi, spočinout zde a načerpat.

Program v jednotlivých kostelích se intenzivně připravuje a již nyní můžeme nabídnout přehled těch, které budou v Kutné Hoře otevřeny: Svatý Jakub, Svatá Barbora, kaple Božího těla, Nejsvětější Trojice, Matka Boží Na Náměti, Svatý Jan Nepomucký, kaple svatého Václava ve Vlašském dvoře, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci, kostel Českobratrské církve evangelické, modlitebna sboru církve bratrské. V okolí budou přístupné kostely v Malešově, Jakubu, Hlízově, na Klukách a další.

O letošní Noci budou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky v chrámech, výklad křížové cesty, prohlídka varhan, komentovaná výstava liturgické módy. V kapli Božího těla se chystají židovské a biblické tance, do kterých se budou moci zapojit i návštěvníci.

Na programu letošní Noci kostelů opět spolupracujeme s dalšími církvemi v regionu. Podrobný program bude k dispozici začátkem května v infocentrech a v kostelích. Veškeré informace naleznete také na stránkách www.nockostelu.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top